Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenie tekstów technicznych obejmuje różne dziedziny (np. inżynierię, budownictwo, elektrotechnikę itp.), które wymagają od każdego tłumacza pewnej wiedzy specjalistycznej i odpowiedniego stosowania terminologii. Każda dziedzina wiedzy wymaga dogłębnego zrozumienia oryginalnego i obcego tekstu.

Dobrzy tłumacze tekstów technicznych muszą być również zdolni do doskonałego myślenia technicznego i często muszą konsultować się z ekspertami w danej dziedzinie podczas tłumaczenia.

Niewłaściwe tłumaczenie tekstu technicznego, takie jak niewłaściwe użycie słownictwa i brak znajomości dziedziny technicznej, może prowadzić do różnych problemów. Nieprawidłowe tłumaczenie może spowodować nieprawidłowe użycie maszyny lub urządzenia, powodując szkody materialne, a nawet obrażenia fizyczne.

Tłumacząc teksty techniczne dążymy do:

  • precyzji,
  • zgodności,
  • odpowiedniego znaczenia terminologicznego,
  • odpowiedniego znaczenia językowego,
  • punktualnego przestrzegania terminów.

W K&J Translations mamy duże doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów technicznych i instrukcji dla producentów, dystrybutorów i osób prywatnych. Chętnie tłumaczymy również inne teksty techniczne – instrukcje obsługi maszyn, broszury, prezentacje, artykuły czy opisy produktów.

Świadczymy usługi tłumaczeń technicznych w różnych dziedzinach (budownictwo, elektrotechnika, inżynieria mechaniczna, lotnictwo, technologia mobilna, medycyna itp.).

Przy tłumaczeniu tekstów technicznych współpracujemy z wykwalifikowanymi i doświadczonymi tłumaczami oraz konsultujemy się z ekspertami w danej dziedzinie. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku tekstów technicznych duże fragmenty tekstów powtarzają się i w takich przypadkach oferujemy klientom rabat za powtórzenia.

Dzięki pomocy naszych tłumaczy i ekspertów tekst będzie poprawny pod względem terminologicznym i wolny od błędów gramatycznych.

Oprócz tłumaczeń technicznych oferujemy również następujące usługi:

  • Dodatkowa korekta tekstu (zalecamy szczególnie, jeśli tekst jest przeznaczony do publikacji lub celów marketingowych).
  • Projekt graficzny przetłumaczonego tekstu (gdy format graficzny tłumaczenia musi być zgodny z formatem graficznym oryginalnego tekstu).

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami pod adresem info@kjtranslations.pl lub za pośrednictwem poniższego formularza.

Przesyłanie pliku
Bezpłatna
oferta