Usługi tłumaczenia tekstów prawniczych

Prawo to zbiór różnych zasad, które regulują najważniejsze relacje w kraju lub społeczeństwie. Zasady te są publikowane oficjalnie. W krajach demokratycznych zasady są kształtowane przez obywateli za pośrednictwem organu przedstawicielskiego (parlamentu). Skuteczność przepisów jest jednak zapewniana przez państwo i społeczność lokalną za pośrednictwem instytucji, takich jak sądy, policja, prokuratura, władze administracyjne i władze wykonawcze.

Tłumaczenie tekstów prawniczych jest bardzo wymagającym zajęciem, które wymaga od tłumacza szczególnej znajomości terminologii z dziedziny prawa, która różni się w zależności od kraju.

Tłumaczenia prawnicze są często utożsamiane z tłumaczeniami przysięgłymi, jednak często poświadczenie nie jest konieczne do tłumaczenia tych tekstów. Tłumaczenia różnych statutów, umów, upoważnień i innych tekstów prawnych nie wymagają poświadczenia sądowego. Przeczytaj więcej o tłumaczeniach przysięgłych tutaj.

Jakie teksty z dziedziny prawa tłumaczycie?

  • Umowy (międzynarodowe, akty darowizny, umowy kupna i umowy partnerskie),
  • upoważnienia,
  • statuty różnych spółek,
  • akty prawne,
  • dokumenty urzędowe
  • itp.

Firma K&J Translations jest świadoma, że teksty prawne są poufne i chronimy ich treść. Tłumacząc teksty prawne współpracujemy z najbardziej zaufanymi pracownikami, których wiedza jest nie tylko na poziomie native speakerów języka docelowego, ale którzy są również ekspertami w swojej dziedzinie.

Oprócz tłumaczeń tekstów prawnych i tłumaczeń przysięgłych oferujemy również następujące usługi:

  • Dodatkowa korekta tekstu (zalecana zwłaszcza jeśli tekst jest przeznaczony do publikacji lub celów marketingowych).
  • Projekt graficzny przetłumaczonego tekstu (gdy format graficzny tłumaczenia musi być zgodny z formatem graficznym oryginalnego tekstu – zalecane zwłaszcza, gdy oryginalny tekst jest w formacie .pdf, zawiera obrazy i tabele lub gdy oryginał jest zeskanowany).

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami pod adresem info@kjtranslations.pl lub za pośrednictwem poniższego formularza.

Przesyłanie pliku
Bezpłatna
wycena