Usługi tłumaczenia ustnego

Usługi tłumaczenia ustnego są świadczone przez profesjonalnych tłumaczy ustnych, którzy używają języka mówionego lub migowego do tłumaczenia komunikatu z oryginalnego języka mówcy lub pisarza na język słuchacza. Zadanie to wymaga od tłumacza zachowania zarówno rejestru (lub tonu) komunikatu, jak i znaczenia kryjącego się za tym komunikatem. Tłumaczenie ustne jest dźwiękową formą komunikacji, w której co najmniej jeden komunikat jest wypowiadany.

Tłumaczenia ustne stały się najpopularniejszymi i jednocześnie najbardziej skomplikowanymi usługami językowymi w dzisiejszym zglobalizowanym świecie handlu. Podczas tłumaczenia ustnego osobowość tłumacza ma kluczowe znaczenie, ponieważ dla zagranicznego partnera tłumacz to główne źródło informacji.

Istnieją  dwie główne formy tłumaczenia ustnego – symultaniczne i konsekutywne:

– Tłumacze symultaniczni słuchają wypowiedzi rozmówcy, jednocześnie wypowiadając ją w innym języku.

– Tłumacze konsekutywni słuchają tego, co mówi prelegent i przekazują wiadomość w innym języku po zakończeniu części lub całości wypowiedzi przez prelegenta.

Różne rodzaje tłumaczeń ustnych

W ramach usługi tłumaczenia ustnego tłumacz może przekazać komunikat osobiście , przez telefon lub za pośrednictwem czatu wideo. Jasne i dokładne tłumaczenie ustne będzie możliwe, jeśli tłumacz będzie wyraźnie słyszał przekaz, dobrze rozumiał temat i biegle posługiwał się zarówno językiem źródłowym, jak i docelowym. Minimalne wymagania wobec tłumacza ustnego to biegła znajomość języka, stosowny ubiór, dobre umiejętności komunikacyjne i znajomość specyfiki działalności klienta. Obecnie znajomość języka nie jest już niczym niezwykłym, a komunikacja biznesowa na całym świecie stała się powołaniem dla wielu osób.

Oferujemy następujące rodzaje tłumaczeń ustnych, ponieważ w ostatnich latach odnotowały one duży wzrost popularności ze względu na opłacalność i elastyczność świadczenia usługi z dowolnego miejsca:

• Tłumaczenia ustne przez telefon

Połączenie pomiędzy dwoma osobami, które muszą  prowadzić rozmowę w dwóch różnych językach, z tłumaczem obecnym na linii. Jest to wygodna usługa, którą można dopasować do swojego harmonogramu i którą można skonfigurować w ciągu kilku minut. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku spotkań biznesowych i znacznie tańsze niż tłumaczenie twarzą w twarz.

• Tłumaczenia spotkań online przez wideo

Łączy ludzi, którzy potrzebują pomocy w rozmowie w różnych językach z tłumaczem, który zwykle pracuje w  call center z zestawem słuchawkowym i kamerą wideo. Dla przedsiębiorstw na całym świecie, których celem jest rozwój za pomocą skutecznej komunikacji, nasze usługi tłumaczeń przez wideo są idealnym, nowoczesnym rozwiązaniem i stały się ważnym aspektem codziennej komunikacji biznesowej.

 

Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby w zakresie tłumaczeń ustnychzłożone i zróżnicowane. Te różnice są dla nas ważne. Do sukcesu potrzeba czegoś więcej niż tylko zwykłych usług tłumaczeniowych. Aby uwzględnić każdy aspekt komunikacji, potrzebne będą usługi kompetentnej agencji tłumaczeń ustnych.

Nasi tłumacze zostali dokładnie zweryfikowani, aby zapewnić najwyższą jakość usług. Są ekspertami w swoich dziedzinach i zapewniają najdokładniejsze tłumaczenie ustne.

Nasi specjaliści ds. tłumaczeń ustnych ułatwiają nawiązywanie relacji biznesowych w wielu językach firmom na całym świecie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać natychmiastową usługę tłumaczenia ustnego od K&J Translations, aby oferować usługi swoim wielojęzycznym klientom i poprawić jakość obsługi klienta.

Oprócz tłumaczeń ustnych świadczymy również następujące usługi:

tłumaczenia sądowe,

projekt graficzny przetłumaczonego tekstu (jeśli format graficzny tłumaczenia musi odpowiadać formatowi tekstu oryginalnego; zalecane, zwłaszcza jeśli tekst oryginalny jest w formacie .pdf, zawiera obrazy i tabele lub jest zeskanowany).

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami pod adresem info@kjtranslations.pl lub za pośrednictwem poniższego formularza.

Przesyłanie pliku
Bezpłatna
oferta